Turkish English عربي
  • Telefon Numarası

  • 0322 385 30 33

line
  • Adres

  • Dağcı Mh. D400 karayolu Blv. no:139 Adana

line

Haberler

Anasayfa Haberler
image

Royal Yem Fabrikamıza Mısır ve Arpa alımlarımız devam ediyor

Admin 21/08/2017

Royal Yem Mısır ve Arpa alımına devam etmektedir. Pazar günleri açık olan depolar: Kayseri - Pınarbaşı Depomuz. Kozan - Gaziköyü Depomuz Adana Merkez Fabrika ..

image

Tarım ve hayvancılık destekleri açıklandı

Admin 21/08/2017

Buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 17 lira, çeltik, pamuk için dekar başına 40 lira, yağlık ayçiçeği, soya, dane mısır, patates için dekar başına 21 lira destek verilecek. Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu. Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 13 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 17 lira destek verilecek. ..

image

Yemleri Saklama ve Kullanma Yöntemleri

Admin 25/07/2017

*Yemler nemsiz, havalandırılabilir ve kuru bir yerde muhafaza edilmelidir. *Yem depolama yerlerinde ızgara üstüne istif edilen çuvallar sırt sırta yapışık olmamalı ve istif yüksekliği 5 sırayı geçmemelidir. *Yemler satın alınırken ve kullanılmadan önce çuvallarda yırtık veya hasar olmadığı kontrol edilmeli, son kullanma tarihine dikkat edilmelidir. *Yem değişim ve geçişlerinde yemler muhakkak daha önce verilen yemle karıştırılarak ve 10-15 gün alıştırılarak yedirilmelidir. *Yemlerimi..

image

Hayvanlarda hazımsızlık problemi

Admin 19/07/2017

Çoğunlukla ani yem değişiklikleri, düzensiz yemleme yada yem kalitesindeki bozulmalarla karakterize olan genel bir sindirim bozukluğudur. İşkembenin yeni yemlere adapte olamamasından ileri gelir. Bu şeklinde hallerde çoğunlukla hafif derecede iştahsızlık, işkembe hareketlerinde azalma, hafif ishal veya kabızlık gözlemlenir. OLUŞMA NEDENLERİ :     Hayvanların yemlere alışma devresi geçirmeksizin ansızın mera besisinden ahır besisine geçirilmeleri.     Tamamen ..

image

Yeni Web Sitemiz Yayında

Admin 18/07/2017

Yeni Web Sitemiz Yayında.  3 dil seçenegi ile müşterilerimizin hizmetindeyiz. Royal yem ailesi olarak her zaman en iyiye yatırım yaptık. %100 müşteri memnuniyeti esasına göre çalışan firmamız en kaliteli yem  karışımlarını hazırlayarak hayvancılığın gelişmesine katkıda bulunmaktadır.   ..

image

Süt Yemleri

Admin 15/07/2017

Sağım sonlarında bulunan veya 15-20 kg süt verimi olan inekler için hazırlanmış ekonomik bir yemdir.  Süt verimi yüksek olmayan yerli ineklere de verilebilir. Kaliteli kaba yem kullanılmayan işletmelerde yüksek verimli ineklere verilmesi önerilmez. Bileşiminde %16 ham protein ve 2500 kcal/kg metabolize olabilir enerji bulunur. ..


  • Telefon Numarası

  • 0322 385 30 33

line
  • Adres

  • Dağcı Mh. D400 karayolu Blv. no:139 Adana

line
  • Adres

  • info@royalyem.com.tr